wynajem podnośników
Przemysł

Podnośniki – czym są i jakie są ich rodzaje?

Pod pojęciem takim jak „podnośnik” znajduje się urządzenie zaliczane do dźwignicowych, które posiada platformę albo kosz podnoszony w górę. Co dokładnie warto wiedzieć na temat podnośników?

Aktualnie podnośniki, które nazywane są także podestami czy zwyżkami, posiadają bardzo szerokie zastosowanie i wykorzystywane są w różnych branżach, aby ułatwić prowadzenie szeregu prac. Dzięki podnośnikom można uzyskać łatwy dostęp do tych przestrzeni, które pozostają niedostępne, na przykład wysokich budynków, drzew. Dzisiaj w użyciu znajdują się różnego rodzaju podnośniki. Aby z nich skorzystać, nie musimy kupować ich na własność – najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wówczas wynajem podnośników który świadczony jest przez profesjonalne firmy działające na terenie całego kraju.

Podnośniki elektryczne, spalinowe i inne – podział podnośników

W użyciu znajduje się pełna gama różnych podnośników, które można podzielić między innymi pod względem ich napędu, typu konstrukcji czy też wysokości.Pod kątem napędu podnośniki można podzielić na:

  • podnośniki elektryczne – są to podnośniki wyposażone w silniki elektryczne, które mogą być używane również w zamkniętych obiektach
  • podnośniki spalinowe – posiadają silniki spalinowe, dlatego też powinny być one używane tylko na zewnątrz

Pod względem konstrukcji podnośniki dzielimy na:

  • podnośniki nożycowe – posiadają konstrukcję przypominającą nożyce, która pozwala na podniesienie platformy do góry
  • podnośniki teleskopowo-przegubowe – posiadają ramię, które pozwala na skierowanie kosza w odpowiednie miejsce, pozwalają na dotarcie do wyższych miejsc niż podnośniki nożycowe
  • podnośniki masztowe – umożliwiają podniesienie kosza do góry na specjalnym maszcie

Potrzebny podnośnik? Wybierz wynajem podnośników!

Gdy potrzebny będzie podnośnik elektryczny czy spalinowy, nożycowy czy też teleskopowo-przegubowy, w takim najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wynajem podnośników. Aktualnie tego typu usługi świadczone są przez wiele firm – można znaleźć je również on-line.