materac hotelowy
Reklama

Najlepszy materac hotelowy – postaw na wygodę swoich gości!

O jakości pobytu w hotelu lub w innym obiekcie noclegowym decyduje szereg różnych czynników. Wśród nich warto wskazać na komfort snu, o którym decyduje materac hotelowy. Co będzie najwygodniejszym wyborem dla gości?

Za twardy albo za miękki. Wyleżany i z zabrudzeniami. Materac hotelowy ma bardzo duże znaczenie dla jakości wypoczynku w obiekcie noclegowym. Wtedy, gdy nie spełni oczekiwań gościa, może być przyczyną wystawienia negatywnej opinii, a to z kolei zadecydować może o popularności hotelu, hostelu, pensjonatu czy też innego miejsca. Wobec tego w interesie właściciela obiektu powinno być zapewnienie gościom jak największej wygody przez wybór odpowiednich materaców hotelowych. Co sprawdzi się najlepiej?

Rodzaje materaców hotelowych

Materace do hotelów można podzielić na dwie główne kategorie:

  • materace kieszeniowe – sprężynowe
  • materace piankowe

Zarówno materace kieszeniowe, jak i piankowe mogą zapewnić gościom odpowiedni poziom komfortu. Wśród najlepszych modeli wskazuje się główne na materace wysokoelastyczne, a także droższe – termoelastyczne. Pod względem twardości materac hotelowy powinien być średnio-twardy, aby odpowiadać wówczas oczekiwaniom większości gości. Polecane są także materace strefowe z różnymi strefami twardości.

Bezpieczny pokrowiec na materac hotelowy

Przy zakupie materaca hotelowego duże znaczenie ma nie tylko jego wnętrze, ale również to, jaki jest jego pokrowiec. Jako że z pokojów hotelowych korzysta wielu gości, należy zadbać o czystość łóżka, aby było higieniczne. Tutaj duże znaczenie ma pokrowiec na materac hotelowy, który powinien stanowić odpowiednie zabezpieczenie dla całego materaca. Do materaców hotelowych najczęściej dobiera się takie pokrowce, które są wodoodporne i nie pozwalają na przenikanie żadnych substancji w głąb materaca. Pokrowce te powinny być także możliwe w praniu w wysokich temperaturach, aby można było usunąć z nich wszelkiego rodzaju zabrudzenia i drobnoustroje. Zgodnie z wymogami, materac hotelowy powinien być wyposażony także w pokrowiec trudnopalny.