Reklama

Przepływomierz elektromagnetyczny – precyzyjne pomiary przepływów

Szybki i dokładny pomiar przepływających w danej sieci lub instalacji mediów ma szczególne znaczenie w wielu branżach. W tym właśnie celu stosuje się odpowiednie urządzenia pomiarowe – najczęściej są to przepływomierze elektromagnetyczne.

Czym wyróżnia się przepływomierz elektromagnetyczny?

Nowoczesne urządzenia pomiarowe umożliwiają dokonanie bardzo precyzyjnych pomiarów różnych mediów. Na podstawie wyników można następnie sterować odpowiednimi procesami, a także prowadzić statystyki. Wtedy, gdy chodzi o pomiary cieczy prądoprzewodzących, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest przepływomierz elektromagnetyczny, czyli urządzenie dokonujące pomiaru przepływów medium z wykorzystaniem zjawiska indukcji elektromagnetycznej. Urządzenia pomiarowe tego typu są stosowane do pomiarów różnych mediów, w tym czystych oraz zanieczyszczonych. Mogą być to woda, ścieki, płyny z ciałami stałymi w dużej gęstości, na przykład szlamy kopalniane, pulpy w branży spożywczej czy masa celulozowa.

Główne korzyści wynikające ze stosowania przepływomierza elektromagnetycznego

  • pomiary wykonywać można niezależnie od ciśnienia, temperatury oraz od gęstości i poziomu lepkości mierzonego medium
  • można mierzyć także gęste media, które zawierają dodatek ciał stałych
  • brak ruchomych komponentów w urządzeniu – zwiększa to jego niezawodność
  • długoterminowa stabilność pomiarów
  • brak spadków w ciśnieniu w rurze pomiarowej

Gdzie można zakupić przepływomierz elektromagnetyczny?

Urządzenie takie, jak przepływomierz elektromagnetyczny jest oferowane obecnie przez wiele firm, które zajmują się ich projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą. Przepływomierze mogą być dzięki temu indywidualnie dostosowane do miejsca ich montażu. Podsumowując, gdy ważne są bardzo dokładne pomiary przepływów, w takim przypadku przepływomierz elektromagnetyczny to najlepszy wybór do wielu różnych mediów, w tym także tych, które nie są możliwe w pomiarach za pomocą innych urządzeń pomiarowych. Z ofertami przepływomierzy różnych marek można zapoznać się już teraz za pośrednictwem internetu.