obrusy lniane
Reklama

Jak kupić dobry obrus?

Obrus to jeden z najpowszechniej wykorzystywanych elementów dekoracyjnych na stole. Dobrze dobrany potrafi nie tylko pięknie wyglądać i zmienić cały urok danego stołu, lecz jednocześnie być dla niego zabezpieczeniem przed uszkodzeniem. Problem jednak w tym, że mało kto wie, jak powinno się wybierać obrusy.

Jak poprawnie wybrać rozmiar obrusa?

Nie da się ukryć, że najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy kupiło się odpowiedni obrus, jest jego rozmiar. Obrus nie może być bowiem ani zbyt mały, ponieważ będzie wyglądał po prostu nieestetycznie, lecz z drugiej strony nie może być również zbyt duży, ponieważ będzie mógł w takim wypadku stanowić niemałe zagrożenie dla osób siedzących przy stole. Nie trudno w końcu będzie o niego zahaczyć i pociągnąć go ze sobą. Żeby tego uniknąć, powinno się pamiętać o jednej zasadzie. Przede wszystkim obrus musi być większy niż blat stołu i zwieszać się z niego na około 25 centymetrów. Gwarantuje to, że nie będzie on wtedy ani zbyt mały, ani też zbyt duży.

Z jakiego materiału powinien być wykonany dobry obrus?

Wybranie odpowiedniego rozmiaru obrusa to jednak dopiero początek i zdecydowanie najłatwiejsza część. Tą trudniejszą i wpływającą w ogromnym stopniu na to, czy posiada się dobry obrus, jest materiał, z którego został on wykonany. Na co to ma wpływ? Przede wszystkim na wygląd obrusa, lecz również na to, jak będzie on wytrzymały, ale też i łatwy w czyszczeniu. Co zatem można polecić?
Nie da się ukryć, że obecnie jedną z lepszych propozycji są obrusy lniane. Nie tylko charakteryzują się one niezwykle ładnym wykonaniem i wyglądem, lecz również są to obrusy bardzo wygodne w codziennym używaniu ich. Dzięki temu, że nie wchłaniają plam, czyści się je bardzo łatwo, a to, że nie powodują elektryzowania się, pozytywnie wpływa na zdrowie osób cierpiących na alergie. Co prawda taki obrus lniany jest stosunkowo drogi na tle innych materiałów, z których wykonuje się obrusy, lecz pomimo wysokiej ceny nadal opłaca się go kupić, ponieważ będzie to obrus, którego używać się będzie przez wiele kolejnych lat.