pieczątki Gliwice
Reklama

Pieczątki – jakie są rodzaje i gdzie można je kupić?

Pieczątka to niezbędna rzecz w każdej firmie, ale również osoby prywatne mogą posiadać swoje pieczątki z odpowiednimi danymi i wzorami. Pieczątki mają różne rodzaje, ceny i można zamówić je w różnych miejscach. Rynek oferuje wiele różnych możliwości, jeśli chodzi o pieczątki i każdy może skorzystać z tego, co będzie dla niego najbardziej wygodne i komfortowe w użytkowaniu.

Pieczątki automatyczne typu flash a pieczątki tradycyjne

Pieczątki automatyczne typu flash to metoda błyskowa i zyskuje ona bardzo dużą popularność. Ich produkcja jest bardzo łatwa. Cechuje ją bardzo duży wybór kształtu i wielkości automatów. Takie pieczątki tworzone są poprzez naświetlanie specjalnej płytki z tekstem. Sprawia to, że doskonale oddają nawet najmniejsze i najbardziej skomplikowane szczegóły. Cenowo stemple flashowe są nieco droższe od tych tradycyjnych, ale ich doskonała jakość odbicia oraz możliwość wykonania nawet kilku tysięcy odbić na jednym tuszowaniu sprawia, że cieszą się dobrymi opiniami i zadowoleniem osób korzystających. Zaś pieczątki tradycyjne to stemple polimerowe i należą do najtańszych obecnie występujących na rynku. Wyrabiane są w taki sposób, że graweruje się w specjalnej gumie treść pieczątki, a potem taki polimer, z pomocą dwustronnej taśmy klejącej, mocuje się do automatu. Tradycyjne pieczątki z Gliwic – https://e-druk.pl/produkty/pokaz/pieczatki są bardzo trwałe. Dane również można w łatwy sposób zmienić.

Zamawianie pieczątek online

Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się zamawianie pieczątek online, z racji tego, że pieczątki Gliwice są tam bardzo dobre, tanie i jest szeroki wybór związany z wyborem kolorów, kształtów i metod, jakimi będzie wykonana pieczątka.

Dobranie wielkości automatu do treści

Dobierając odpowiednią pieczątkę należy wziąć pod uwagę, że napisy nie mogą być zbyt małe, ponieważ nawet w przypadku pieczątek flashowych, mogą być one nieczytelne. Ponadto wielkość pieczątki zależna jest od tego, czy zamawiający chce umieścić znak firmowy na pieczątce, zostawić miejsce na podpis lub okienko do uzupełniania daty. Dodatkowo znaczenie ma również krój pisma, jaki planuje się zastosować.