blaty granitowe
Porady

Blat granitowy w łazience – tak czy nie?

Coraz częściej w łazienkach goszczą blaty. Dobór odpowiedniego blatu łazienkowego ma przy tym szczególne znaczenie, ponieważ w łazience panują specyficzne warunki – wilgoć, podwyższona temperatura, a także narażenie na kontakt z kosmetykami i detergentami powodują, że blat musi spełniać wygórowane wymagania.

Funkcjonalny i stylowy – blat w łazience

Łazienka z blatem, na którym umieszcza się umywalkę, a pod nim montuje się szafkę czy pralkę, jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem aranżacyjnym. Do jego wykonania można zastosować różne rodzaje materiałów, między innymi kamień naturalny. Blaty kamienne mają wiele zalet. Są bardzo wytrzymałe, trwałe, odporne, a przy tym wyglądają oryginalnie są bardzo eleganckie. Wobec tego blat tego typu może posłużyć na wiele lat i cały czas stanowić ozdobę wnętrza. Do wykonania blatu łazienkowego z kamienia najczęściej wybierany jest granit. To kamień cechujący się wszystkim powyższymi zaletami, dlatego też może on stanowić gustowne wykończenie całej aranżacji.

Warianty blatów granitowych – do tradycyjnych i nowoczesnych łazienek

Stylowe blaty granitowe stanowią atrakcyjny wybór do łazienek urządzonych zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Występują w wielu kolorach, dlatego można dopasować je do pomysłu na wystrój wnętrza. Do nowoczesnych łazienek chętnie wybierane są czarne i szare blaty granitowe, które kapitalnie komponują się z minimalistycznymi meblami. Z kolei do klasycznych łazienek świetnie pasują blaty szare, beżowe, brązowe. Kamień na blacie w łazience może przechodzić również na ścianę – dzięki temu zabezpiecza on ją przed zachlapaniem i powoduje, że cała aranżacja wygląda jeszcze efektowniej. Na blacie granitowym można umieścić umywalki, ale również istnieje możliwość wykonania w nim umywalek wpuszczanych i podwieszanych – wtedy zakład kamieniarski przygotowuje odpowiednie wycięcie.

Gdzie zamówić blat granitowy do łazienki?

Obecnie blaty granitowe oferuje wiele zakładów kamieniarskich, które mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę w ramach zaprojektowania oraz wykonania i montażu blatu łazienkowego. Jako że blaty łazienkowe najczęściej zajmują mniej miejsca niż te kuchenne, koszt realizacji takiego elementu wcale nie jest bardzo wysoki. Może on zatem stanowić atrakcyjną alternatywę dla innych typów blatów łazienkowych – z płyt laminowanych, konglomeratów. Warto sprawdzić róże oferty, aby wybrać taką, która będzie mogła spełnić wszystkie wymagania – także pod kątem estetyki czy ceny. Z adresami zakładów kamieniarskich świadczących usługi w powyższym zakresie można zapoznać się w sieci.