biura rachunkowe Warszawa Śródmieście
Reklama

Kiedy warto zmienić biuro rachunkowe na inne?

Biura rachunkowe zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę związaną z prowadzeniem spraw księgowych, podatkowych i kadrowo-płacowych. Zdarza się jednak, że oferowana obsługa nie spełnia wymogów firmy. Kiedy warto zdecydować się na zmianę biura księgowego na inne? Jak wygląda proce przejścia z jednego biura do drugiego? Głównym celem współpracy z biurem rachunkowym jest ułatwienie prowadzenia własnego biznesu. Przekazanie formalności w ręce ekspertów pozwala nie tylko na oszczędzenie cennego czasu, ale również ułatwia realizację obowiązków nakładanych na firmę przez prawo. Niestety, zdarza się, że biuro rachunkowe nie oferuje usług na wysokim poziomie, co może prowadzić do poważnych konsekwencji, między innymi nałożenia kar przez fiskusa.

Obsługa biura rachunkowego: najczęstsze problemy

Dobre biuro rachunkowe powinno oferować usługi kompleksowe, fachowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Pracujący w nim księgowi oraz inni specjaliści powinni posiadać szeroką wiedzę, doświadczenie, a także orientować się w najnowszych przepisach, by stale zapewniać firmom obsługę na najwyższym poziomie. Jednak nie każde biuro zapewnia obsługę na wysokim poziomie – zdarza się, że współpraca z nim pozostawia wiele do życzenia, a nawet może narażać przedsiębiorcę na odpowiedzialność, na przykład za przekroczone terminy, nieprawidłowe rozliczenia. Na zmianę biura rachunkowego warto zdecydować się w poniższych sytuacjach:

  • niewystarczające wsparcie merytoryczne ze strony pracowników biura
  • brak wymaganych usług potrzebnych do obsługi firmy
  • przekraczanie terminów złożenia dokumentów, wpłaty podatków i składek
  • brak wiedzy dotyczącej najnowszych technologii
  • obniżenie jakości świadczonych przez biuro usług księgowych
  • znalezienie lepszej oferty innego biura rachunkowego

Jak wygląda proces zamiany biura rachunkowego?

Jeżeli przedsiębiorca nie jest w pełni zadowolony z usług rachunkowych oferowanych przez obecne biuro, może zdecydować się na jego zmianę. Gdy chodzi o dobre biura rachunkowe Warszawa Śródmieście może zaproponować dostęp do szerokiej gamy sprawdzonych ofert. Wymiana biura rachunkowego na inne wymaga wypowiedzenia umowy w dotychczasowym – jako że umowy najczęściej mają okres wypowiedzenia wynoszący 2-3 miesiące, konieczne jest jej wypowiedzenie z wyprzedzeniem. Jednocześnie można wtedy podpisać nową umowę z wybranym biurem, by współpraca z nim rozpoczęła się w momencie, gdy zakończy się poprzednia umowa. Ze zmianą biura związane są też dodatkowe obowiązki, między innymi konieczność poinformowania Urzędu Skarbowego, wprowadzenia zmian w CEIDG. We wszystkich formalnościach pomoże nowe biuro księgowe.